top of page

Kamera Önü Oyunculuk

Atölyesi

Amacımız, oyunculuk performansını geliştirmek. Yöntemimiz ise kişiye özel, deneyimsel bir öğrenme serüveni. Bizim gücümüz, oyunculuk ve psikoloji disiplinlerini harmanlayabilmemizden gelmekte. Bu harmanla oyunculuk performansını geliştirmede yenilikçi, işe yarayan ve oyuncunun yararına - fiziksel, mental, duygusal - yöntemler sunuyoruz. Herkesin gelişim yolculuğunun farklı olduğuna ve öğrenmenin ancak kişiye özel bir yöntemle deneyimsel olarak sağlanabileceğine inanıyoruz.

Bir senaryo ya da Audition metnini deşifre edebiliyor olmak oyunculuğun temel gerekliliklerinden biridir. Bu amaçla ilk etapta derslerimiz Tiyatro Metinleri üzerinden,Metin Çözümleme teknikleri ve oyunculuk odaklı olarak ilerliyor.

Bir Karakter Yaratmanın tüm inceliklerini ve bu yolda kullanabileceğimiz teknikler ile Karakterin dünyasının en derinlerine kadar ulaşmanın yollarını araştırıyoruz.

2. etapta Dizi ya da Sinema Filmlerinden aldığımız Audition Parçalarını çalışmaya başlıyor ve Auditionlarda uygulamamız gereken teknik ve zihinsel bilgiler üzerinden ilerliyoruz.

Kişiye özel oyunculuk prensibini benimsemiş olan atölyemizde, bu program dahilinde, oyunculuk becerilerinizi geliştirirken kişisel farkındalığınızı arttırmaya, kamera bilgi ve becerilerinizi geliştirmeye odaklanıyor olacağız. Devrimsel bir yöntemle, performans ve audition kaygınızı ortadan kaldırırken, daha derin, spontan ve güvenli bir karakter gelişimi süreci sunuyoruz. Bir oyuncu ve psikolog olarak güçlerimizi birleştiriyor; geleneksel oyuncu koçluğu teknikleri ile etkin psikoloji tekniklerini bir araya getiriyoruz.

·   Hızlı ve derin bir rahatlama

·   Performans engellerini ortadan kaldırma

·   Duyu hafızasını aktive etme

·   Derinlemesine karakter analizi

·   Beden kodlamaları ile kalıcı etkinlik sağlama

·   Özgün ve etkili performans

     Sonuçlar, hızlı ve heyecan verici…    

Dili doğru kullanıyor olmak en önemli mesleki edinimlerden biridir. Bu anlamda Temel Diksiyon Eğitimimiz vazgeçilmezlerimizden.

Senarist/Menajer Hale Engin ile Senaryo ve Menajerlik derslerinde, hem sektöre dair bir çok şeyi hem de bir senaryoyu senaristin gözünden okuyabilmeyi öğreneceksiniz. 

 

Yönetmen Deniz Koloş ile Uygulamalı Set Deneyimi derslerinde ise, Film sektöründe hem işi uzmanından öğrenip hem de merak ettiğiniz tüm soruları sektörün içinden birine sorabilecek ve bir yönetmenle bir set deneyimi yaşayacaksınız.

Sekiz hafta sürecek olan bu yoğunlaştırılmış program süresince kamera önü oyunculuğu için gereken teknikleri öğreniyor ve uyguluyor olacaksınız.

bottom of page