top of page

Oyuncunun Nefesi - Nefesin Gücü 

Vardha Rainer 

Pozitif Atölye olarak, oyuncunun temel malzemesini yani sizi geliştirmeye devam ediyoruz. Beden aygıtınız ana enstrümanınız, ve onu ne kadar iyi tanıyorsanız, o kadar iyi keşfediyor, yönetiyor, ifade ediyor ve kullanabiliyorsunuz. 

Bir oyuncu olarak hayat boyu yolculuğunuzda nerede olursanız olun, alet çantanıza nefes farkındalığı eklemek sürecinizi geliştirecek, hayal gücünüzü açacak, vücudunuzu özgürleştirecek ve derinliğinizi genişletmede önünüzü açacaktır. 

Nefesin dönüştürücü gücü, müzik, dans, hareket ve diğer yöntemlerle birleştiğinde keyifli ve etkili bir kendini keşfetme yolculuğuna girmemizi sağlar.

Strong sporty young man torso combined w

Bu atölyede, nefesin güzelliğini tüm çeşitliliği ve derinliğiyle keşfetme fırsatına sahip olacağız. Önce nefes farkındalığımızı artırmaya ve sonra ruh hallerimizin, duygularımızın ve tüm sinir sistemimizin nefes alma şeklimizden nasıl etkilendiğini fark ederek deneyimleyeceğimiz, eğlenceli bir keşif olacak. Atölyenin sonunda ise, duygusal bloklarınızdan ve geriliminizden etkili bir şekilde sıyrılmanın ve günlük yaşamın ayrıntılarında kaybolan zihninizi, özellikle performans öncesinde ve dilediğiniz her anda, bir kenara ayırmanın yollarını öğreniyor olacaksınız. Böylelikle derin bir rahatlamaya ulaşabilecek, içsel huzura ve hedeflediğiniz uyum haline geçebileceğiniz bir alan oluşturabileceksiniz. 

  • Atölyeye nefes farkındalığını ve oyunculuk becerilerini geliştirmek isteyen ve oyunculukla ilgilenen herkes katılabilmektedir.

 

  • Atölyenin dili İngilizce olup, iki gün süresince İngilizceden Türkçeye ardıl çeviri yapılacaktır.

 

  • Workshop her iki günde de 10.00-17.00 arasında sürecektir.

 

  • Beceri edindirme odaklı bir atölye olduğundan, her katılımcı uygulamalar yapacaktır.

 

  • Herhangi bir sertifika verilmemektedir.

Atölye Ücreti

1250TL + KDV

70776210_2413711412080840_85464941364898

Vardha Rainer 

Vardha 2002 yılında kendini keşfetmeye ve meditasyona ve başladı. Aktif meditasyonlar ve meditatif terapilerin yanı sıra diğer meditasyon gelenekleri ile başlayarak, yıllar boyunca farklı nefes türleri (Diamondbreath, Biodynamic Breath, Rebirthing, Holotropic Breath, Pranayama ve diğerleri) üzerinde uzmanlaştı. Yıllar içinde kişisel dönüşüm çalışmalarına nefesi nasıl entegre edeceğine dair kendi yöntemini geliştirdi. 2005’te Byron Katie ile tanıştıktan ve eğitimlerini aldıktan hemen sonra, Katie’nin çalışmalarına eğitmen olarak dahil oldu ve halen dünyanın çeşitli ülkelerinde Katie’nin okullarında ve inziva çalışmalarında eğitmenlik yapmaya devam etmektedir. Vardha’nın diğer uzmanlıkları arasında NLP, Transomatic Diyalog, Iyengar Yoga, Sistemik Koçluk ve Gelişim, Öğrenme Koçluğu, Diverse Kişilik Modelleri  (DISC, Graves Values, Reichian Kişilik Tipleri vb.), Reiki ve diğerleri yer almaktadır. 

75439560_1025426047792305_77494578461501

DETAYLAR

Kontenjan:

15 kişi

 

Tarih

22-23 Şubat

Ücret:

1250 TL + KDV

Mail yolu ile iletişime geçerek, verilen hesap numarasına ödeme yaptığınız takdirde kesin kayıt işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Organizatör

başlık_edited.jpg

Mekan

Pozitif Atölye

Merkez Mah. Kocamansur Sk.  Sevimli İş Merkezi No:39/1 Şişli, İstanbul

bottom of page